Noc z Andersenem 2012 – podsumowanie

W nocy z 30/31 marca po raz kolejny świętowaliśmy podczas „Nocy z Andersenem” urodziny duńskiego pisarza, które przypadają na 2 kwietnia.

W dniu tym obchodzimy również „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Dlaczego tak ważna jest pamięć o książkach dla dzieci? Od nich zależy bowiem rozwijanie wyobraźni i zainteresowań najmłodszych.

Tegoroczna edycja odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie znajduje się filia biblioteki w Dębowcu. Wzięło w niej udział 39 dzieci. Najmłodsza uczestniczka miała 4 lata, najstarsza prawie 12. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18-tej, a zakończyła kolejnego dnia rano.

Na dzieci jak zwykle czekało mnóstwo atrakcji. Ich pierwszym zadaniem, ze względu na zbliżające się święta wielkanocne, było wykonanie kartek. Później odbył się konkurs, w którym mogły wykazać się znajomością baśni Andersena. Dzieci zostały także zabrane przez specjalnie zaproszonych gości w magiczną podróż po całym świecie za sprawą niezwykłego pokazu parzenia herbaty. Następnie przyszedł czas na poszukiwania Andersena. W trakcie podchodów uczestnicy zabawy musieli odnaleźć listy oraz zmierzyć się z wieloma emocjonującymi zadaniami. Późnym wieczorem przybył wreszcie Andersen. Zgodnie z tradycją dzieci wysłuchały kilku baśni. Nie zabrakło również urodzinowego tortu, który zniknął niemalże w momencie. Przed snem, grupa młodszych dzieci miała jeszcze okazję obejrzeć bajki wyświetlane za pomocą diaskopu. Po tak wielu wrażeniach dzieci położyły się spać. Rankiem, tuż po śniadaniu pożegnaliśmy się, oczekując z niecierpliwością kolejnej edycji.

Zapraszamy do galerii: Noc z Andersenem 2012