NOWY WIZERUNEK BIBLIOTEKI W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ NASZEJ GMINY.

B jak biblioteka, znaki interpunkcyjne, otwarte książki, osoby

siedzące naprzeciwko siebie, wielowymiarowość, biblioteczny

emotikon, dwukropek zachęcający do dopisywania

swoich pomysłów… A Tobie z czym kojarzy się ten znak?

Szanowni czytelnicy i mieszkańcy naszej gminy chcemy aby nasza biblioteka była zauważana i postrzegana jako miejsce przyjazne i nowoczesne dlatego wprowadzamy nowoczesne oznakowanie zewnętrzne Biblioteki w przestrzeni publicznej naszej gminy. ” Opracowany przez Motor Studio system identyfikacji

wizualnej dla bibliotek publicznych w małych i średnich miastach jest próbą zmiany potocznego wizerunku tych instytucji. Nowa identyfikacja ma pokazać biblioteki jako żywe centra kulturowe, które oferują (szczególnie w małych gminach) szeroki wachlarz możliwości “kontaktu z kulturą”, nie tylko poprzez dostęp do księgozbioru, ale również internet, wykłady, wystawy, warsztaty itp. Nowa identyfikacja ma stać się jednym z elementów zmiany wizerunku i odbioru nie tylko instytucji, ale również ludzi w niej pracujących. Bibliotekarz to nie nudny pan / pani za biurkiem w ponurej inscenizacji, to otwarty, nowoczesny i ciekawy świata przewodnik!”

Zapraszamy, zachęcamy do odwiedzania biblioteki.

logo na zewnątrz logo biblioteki