Warsztaty decoupage

Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać. Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).

Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

Gminny Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Publiczną w Dębowcu dla osób pragnących poznać tajniki tej oryginalnej metody zdobienia zorganizował warsztaty. Zebrane Panie z ogromną pasją i zaangażowaniem oddały się tej nietuzinkowej sztuce, a efekty pracy okazały się niesamowite i zaskakujące. Pragniemy serdecznie podziękować Pani Elżbiecie Fryda za to, że zechciała przyjąć nasze zaproszenie i poprowadzić zajęcia.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z decoupage, które odbędzie się 24 maja(czwartek) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu o godz. 17.00

Więcej informacji pod numerem tel. 512 298 558 – GOKSiT
oraz tel. 33 8562345 – Biblioteka

Zapraszamy do galerii: Warsztaty decoupage